Tak som teda nakúpil v tej Amerike

BundleboxPrišlo k tomu absolútne náhodne ako to už v mojom živote chodí. Pri svojej obľúbenej TV polohe na gauči som začal prepínať svojim zaužívaným spôsobom 1-206-205-204-203 čím v mojej ženičke zvyknem aktivovať poslednú štipku adrenalínu … no tentokrát ju to nevytočilo, lebo v čase po 21.48 už väčšinou spí a ja mám ring voľný.

Ani neviem čím ma práve zaujal kanál Discovery Science, ale zotrval som na relácii o nakupovaní cez internet. Keďže pomerne bežne nakupujem cez nemecký či rakúsky E-bay, dokonca som už nakupoval cez internet aj priamo z Číny a Kanady, prečo teda nevyskúšať aj Ameriku. V spomínanej relácii spomínali stránku BundleBox ,kde sa stačí jednoducho zaregistrovať a máte svoju adresu v Amerike, čo Vás následne oprávňuje nakupovať z amerických e-shopov ako napríklad Walmart, americké E-Bay, Amazon, Adidas, Nike a pod. Celkom lákavá ponuka, keďže ceny sú tam teda o dosť výrazne nižšie ako u nás. Tak som teda obetoval požadovaných 15,-$ (10,08€) a previedol ich na Bundlebox cez Paypal. O pár chvíľ som už mal svoju adresu v Amerike v Kentucky spolu s telefónnym číslom, na ktorom vyriešia za mňa aj kuriéra. Parádička, pomyslel som si a začal som špekulovať čo si v tej Amerike teda kúpim.

Potreby boli rôznorodé od tenisiek cez nejaké to oblečko, ajfóny či športové náčinie. Keďže moja stará tenisová raketa mala už dosť obitú hlavu po prenervačených prehrách, rozhodol som sa teda práve pre tento artikel. Porovnal som ceny u nás na nete a v Amerike a rozdiel bol viac ako 50% čo je podľa mňa dosť. Vyhrala to raketa Wilson Pro Hybrid ktorá na ten môj tenis tak akurát postačuje. U nás vtedy stála od 89-99€ a v Amerike som za ňu dal vo Walmarte „len“ 53,-$. Tak ale reku nech toho nie je dáko málo prihodil som aj 5 trojbalení loptičiek Wilson Titanium 3, ktoré u nás stoja okolo 5,90€ za dózu – tam to bolo smiešnych 2,18$. No a v rámci experimentu som dohodil aj jedno tričko Fruit of the Loom veľkosti „L“ za 3,58$. Spolu s miernym poplatečkom 3.87$, ma celý nákup vyšiel na 68,35$ čo zodpovedalo podľa júlového kurzu 52,70€.  Podľa mojich prepočtov som teda ušetril minimálne 70,- Éčok, keďže doprava do Kentucky bola zadara. Prvé prekvapenie bolo, že to tam Fedexom neprišlo naraz, ale postupne. Objednal som to 21.7.2014. Ako prvé dorazilo tričko 24.7.2014 a potom zvyšok 30.7.2014. Výhodou služby Bundlebox je aj to, že 30 dní vám tam objednávky skladujú zadarmo a vstupný poplatok 15,-$ vám odrátajú z poštovného na Slovensko. Rovnako za mierny poplatok (v mojom prípade 9,47$) všetky prijaté balíky rozbalia a prebalia to na najekonomickejšie „jednobalenie“ , aby bola doprava na Slovensko opäť cez Fedex čo najlacnejšia

… toľko chvála

Nuž celý bez seba som to toho 30.7. dal cez net prebaliť a poslať najekonomickejšie na Slovensko. Nuž a to najekonomickejšie znamenalo už v Eurách 163,46€… Úúúúf pomyslel som si, takže miesto ušetrených 70,- É som okolo 90,- v mínuse.  Narátali tam totiž clo, DPH, nejaký neidentifikovateľný poplatok 14,21€  a bolo vymaľované. Nič také som neplatil pri nákupe dresu FC Barcelona, ktorý mi posielali s e-shopu z Kanady, nič také som neplatil za príslušenstvo I-Padu posielaného z Číny. Tak veru Amerika je extra!!! Čo už – teraz už o čosi smutnejší som čakal kedy to konečne dorazí. Z Ameriky na Slovensko do Bratislavy to prišlo za týždeň, no a z Bratislavy do Senca za ďalší týždeň – hmmm… Konečne som to teda dostal a rozbalil 12.8.2014 keď mi to týpek z ReMax-u doručil. Predchádzalo tomu ešte splnomocnenie na colné zastupovanie a colné konanie no proste Kocúrkovo…

Tovar ale prišiel v poriadku a nemôžem sa sťažovať ani na ten Bundlebox. Majú tam predbežnú kalkulačku dopravy a je pravda, že mi napísali asi 2-3 maily aby som ešte niečo prikúpil do 10kg , aby to bolo pre mňa výhodné. K zakúpeným veciam sa vyjadrím v rubrike recenzie, kde spojím raketu a loptičky do jednej a tričko hodnotiť nebudem. K tričku snáď len toľko, že veľkosť „L“ v Amerike zodpovedá u nás približne veľkosti textilnej garáže na Hadraplán, takže zatiaľ neviem ako ho využijem.

Celkový zážitok z nákupu v USA zhrniem len čisto pragmaticky: 23 dní doručenia je rovnako ako z Číny s Európy chodia veci do 3-4 dní. Cena 163,-€ za dopravu je oproti Číne (12,-€) astronomická a mne sa to teda vôbec neoplatilo. Možno sú ale komodity (niečo malé a ľahké) čo sa ozaj oplatí, ale ja už pravdepodobne z Bunleboxom a USA experimentovať nebudem. Jedine že by v tej Amerike mali dačo tak nenormálne bombastické … počkaj idem kuknúť na net … žeby?

 

 

 

 

 

 

 

Tak som teda nakúpil v tej Amerike

Pridaj komentár